ZUK 2023

Umknęła notka w  zeszły poniedziałek. 

 

Ale też sam siebie napiszę usprawiedliwienie ?

 

Z ZUKa wróciłem porządnie chory. W zasadzie coś brało mnie już z dwa dni przed, ale włożyłem sporo pracy aby domowymi sposobami utrzymać używalność i pobiec ?

Potem wszystko pękło i rozchorowałem się. W poniedziałek nie miałem siły nic napisać  i praktycznie cały tydzień aż do piątku próbowałem zwalczyć chorobę domowymi sposobami.  W piątek zmuszony byłem się poddać –  lekarz, antybiotyk w 3 dawkach i dzisiaj jest ok. Nie jestem z tego powodu szczęśliwy,  ale coś robić…

 

A sam Bieg? Cudo

Celowo używam w obu przypadkach wielkiej litery ? ZUK to klasa i wydarzenie samo w sobie. Pełne magii, pasji i dobrej zabawy. 

 

Zmieniające się co rok warunki, surowe i monumentalne piękno Karkonoszy, a do tego dwie dobre duszyczki które pod Śnieżnymi Kotłami otwierają na czas biegu quasi barek ?

 

No i wspomnienie o Tomku Kowalskim, Jego rodzina która można napotkać na trasie i tradycyjne selfie z Tatą Tomka na Śnieżce…

Z mojego występu jestem zadowolony. 

 

Było asekuracyjnie, ale też w pełni zgodnie z planem, w każdym punkcie kontrolnym byłem godzinę przed limitem. Cały czas jednak miałem w głowie, że w każdej chwili może rozłożyć mnie choróbsko. Tym bardziej, że warunki byly ciężkie.  Porywisty wiatr, na Śnieżce z dwa razy mnie przestawiło z pół metra w bok ? Do tego opad śniegu, który prawie od razu zasypywał ślady poprzednika… Nogi porządnie ucierpiały na podłożu stanowiącym mieszankę miękkiego śniegu i lodu. Końcówkę  perfidnie sobie odpuściłem, oszczędzając nogi i celując w ostatnie miejsce ? A w efekcie spieprzyłem to, nie byłem ostatni i w ten sposób straciłem voucher na dwa dni dla dwóch osób w górskim spa… Z matmy to ja nigdy dobry nie byłem ?

Za niespełna 40 dni Bieg Kreta.

 

Antybiotyk mocno tu namieszał. Nie wiem, jak będę w stanie odbudować mój organizm, 148 km na Krecie to nie 48 km ZUKa. Ale też jestem zdecydowany, żeby do końca wykorzystać każdy dzień do startu. Przy pewnej dozie opanowania i motywacji wszytsko powinno pójść zgodnie z planem ? 

 

Kokodżambo i do przodu, tym razem nie myślę tylko działam ?

 

 

a poniżej króciutki filmik:

 

https://youtube.com/shorts/OadspJx09aI

 

 

 

 

Polub nas i podziel się 🙂

Najnowsze wpisy

Kategorie

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *